Küçük Asyanın Hazineleri

1.gün    Antalya Transfer
2.gün    Antalya – Kuşadası  
3.gün    Kuşadası – Bergama – Çanakkale  
4.gün    Çanakkale – İstanbul 
5.gün    İstanbul – Bursa
6.gün    Bursa – Pamukkale
7.gün    Pamukkale – Antalya
8.gün    Antalya Transfer             
 
1.gün: Antalya
Antalya’ya vardıktan sonra aQuasun rehberi tarafından karşılanacaksınız. Geliş gününde herhangi bir program mevcut değildir, yalnızca tur hakkında bilgi verilecek olup, günün geri kalan bölümü dinlenmeye ayrılmıştır.
Akşam yemeği ve geceleme Antalya’da.  
 
2.gün: Antalya – Kuşadası
Kahvaltıdan sonra Toros Dağları’nın etkileyici manzarası eşliğinde Efes’e doğru yol alacağız. Turumuzun en önemli bölümünü, bu şehrin değişen tarihini gözler önüne seren Celsus Kütüphanesi, tiyatro, agora, odeon, Hadrian Tapınağı, sütunlu liman yolu gezimiz oluşturacaktır. Bu ziyaretimizden sonra bir şehrin nasıl kurulduğunu ve antik zamanda yaşamın nasıl olduğunu hayal edebileceksiniz.   
Akşam yemeği ve geceleme Kuşadası’nda.
Günlük km: +/- 410 km
 
3.gün: Kuşadası – Bergama – Çanakkale 
Sabahın erken saatlerinde İzmir üzerinden Bergama’ya gideceğiz. Tamamının Berlin’deki Bergama Müzesinde görülebilecek olduğu Zeus tapınağının zemin taşları Akropolis’in tepelerinde bulunur. Truva Tapınağında bulunan ve Alman Arkeolog Enstitüsü tarafından restore edilen kütüphanede, 200.000 kitap bulunurmuş. Kütüphane ve Anadolu’nun en dik Yunan Tiyatrosu, Bergama’nın en belirgin kalıntılarıdır. Ardından kıyı yolundan harika manzara eşliğinde Truva’ya doğru yol alacağız. Efsanevi Truva Heinrich Schliemann tarafından kazılıp çıkarılmıştır. Arkeolojik kazılar bu şehrin yerleşim alanlarını ortaya çıkartmıştır ve en eski yerleşim yeri M.Ö. 3500 yıllarına aittir. Daha sonra Çanakkale’ye doğru yola çıkacağız.     
Akşam yemeği ve geceleme Çanakkale’de.
Günlük km: +/- 405 km
 
4.gün: Çanakkale – İstanbul
Sabah feribot ile ünlü Çanakkale Boğazı’nı geçip, Avrupa tarafına ulaşacağız. Marmara Denizi boyunca Tekirdağ üzerinden iki kıta arasındaki şehre, İstanbul’a, varacağız. Osmanlı Hükümdarları’nın ikametgâh ve yönetim merkezi olan Topkapı Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Birçok yapı ve hazine Osmanlı Kültürü’nün ihtişamını ve önemini gözler önüne serecek. Öğle vakitlerinde Mısır Çarşısı’nda (Baharat Çarşısı) kısa bir mola vereceğiz. Öğleden sonra Haliç ile Marmara Denizi’nin arasında bulunan tarihi Yarımada’da, Hipodrom’u (Sultan Ahmet Meydanı) ve Sultan Ahmet Camisi’ni gezeceğiz. Altı minareli Sultan Ahmet Camisi, yüzyıllar boyunca İstanbul’un simgelerinden biri olmuştur. Bu caminin iç duvarlarını süsleyen çoğu el yapımı olan çiniler, İznik zanaatkârlarının şaheserleridir.         
Akşam yemeği ve geceleme İstanbul’da.
Günlük km: +/- 290 km
 
5.gün: İstanbul – Bursa
Sabah ilk olarak Ayasofya’yı ziyaret edeceğiz. Ayasofya iki dünya dinine hizmet vermiştir, ilk olarak Ortodoks dinine ardından İslam dinine. Öğleden sonra, isteğe bağlı Boğaz Turu yapmak mümkündür. Ardından Yalova üzerinden Bursa’ya yolumuz devam edecek. Bursa, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkentiydi. Anadolu’da bulunanlar arasında en güzel camilerden biri olan Ulu Cami’yi ziyaret edeceğiz. Caminin Taç Kapısı başlı başına bir sanat eseridir. Yeşil Türbe, Yeşil Cami’nin tam karşısında bulunur. Muhteşem bahçe ve turkuaz çini hatlar, heyecan verici bir resim oluşturmaktadır.                      
Akşam yemeği ve geceleme Bursa’da.
Günlük km: +/- 230 km
 
6.gün: Bursa – Pamukkale
Kahvaltıdan sonra Kütahya üzerinden Pamukkale’ye doğru yolumuz devam edecek. Binlerce yıldır kireçli termal kaynaklar, kar beyaz kireç tortuları oluşturmuştur. Ardından, M.Ö. ikinci yüzyılda kurulmuş olan ve yamaçta bulunan antik şehir Hierapolis’i ziyaret edeceğiz.
Akşam yemeği ve geceleme Pamukkale ya da Denizli’de.
Günlük km: +/- 410 km.
 
7.gün: Pamukkale – Antalya
Bugün, bir asırlık eski bir Halı örgü okulunu ziyaret edebileceğimiz Tavas’a gideceğiz. Ardından Toros Dağları’ndan, Türkiye’nin en derin ve dünyanın ikinci berrak gölü olan Salda Gölü, büyüleyici manzarasıyla bizleri karşılayacak. Şifalı suları ve kızıl, karaçam ağaçlarıyla kaplı ormanı, buz mavisi renkli suyu ve Tınaz Tepesi'nde yaz mevsiminde bile eksik olmayan bembeyaz karları, mavi ve yeşilin dostluğuna eşlik ederek bu doyumsuz güzelliğe renk katacaklar. Buradan ayrılarak Antalya’ya hareket edeceğiz. Antalya’ya yaklaştığımızda, özgün bir Yörük çadırında kısa bir çay molası vereceğiz.
Akşam yemeği ve geceleme Antalya’da.
Günlük km: +/- 280 km.
 
8.gün: Antalya havalimanına ya da otele transfer.


TUR TALEP FORMU

Tur ismi :
Kişisel bilgiler
Adınız
Soyadı
E-posta
Telefon
Tur rezervasyonu bilgileri
(Sadece web sayfamızda mevcut olan turlar)
Tur ismi
Tur başlama tarihi Please select date...
Tur bitiş tarihi Please select date...
Kişi sayısı
Yetişkin
Çocuk
Mesajınız
Güvenlik kodu Güvenlik Kodunu Göremiyorsanız Sayfayı Yenileyiniz...