Türkiye'nin ışıltıları

1.gün    Pamukkale Transfer
2.gün    Pamukkale
3.gün    Pamukkale – Kuşadası 
4.gün    Kuşadası – Ayvalık
5.gün    Ayvalık – İstanbul
6.gün    İstanbul
7.gün    İstanbul
8.gün    İstanbul – Ankara
9.gün    Ankara – Kapadokya  
10.gün  Kapadokya
11.gün  Kapadokya – Konya – Alanya  
12.gün  Antalya Transfer  
 
1.gün: Antalya – Pamukkale
Antalya’ ya varış, aQuasun rehberi tarafından karşılama ve Toros Dağları’ndan Pamukkale’ ye hareket. Geliş gününde herhangi bir gezi programı mevcut değildir, sadece gezi hakkında bilgi ve dinlenmek için zaman verilir.
Akşam yemeği ve konaklama Pamukkale’ de.
Günlük km: +/-280 km
 
2.gün:Pamukkale
Kahvaltıdan sonra Pamukkale’ ye hareket. Buradaki kar beyaz kireç tortusu, binlerce yıldır süren kireçli termal kaynaklar tarafından oluşturulmuştur. Daha sonra, ikinci yüzyılda dağın yamacında kurulmuş olan antik şehir Hierapolis’ i ziyaret edeceğiz. Ayrıca, içinde antik kalıntıların da bulunduğu sıcak kaynak suyuyla dolu yüzme havuzunda yüzme fırsatı bulacaksınız.
Akşam yemeği ve konaklama Pamukkale veya Denizli’ de.
Günlük km: +/- 30 km
 
3.gün: Pamukkale – Kuşadası
Kahvaltıdan sonra Aydın’a hareketle etkileyici manzaraların arasından Efes’e ulaşacağız. Bu turun en önemli bölümünü, bu şehrin sürekli değişen tarihini gösteren Celsus Kütüphanesi, Tiyatro, Agora, Odeon, Hadrian Tapınağı, Sütunlu Liman Yolu gezimiz oluşturmaktadır. Bu gezinin ardından bir şehrin nasıl oluştuğunu ve antik zamanın yaşam şekli gözlerinizin önünde canlanacak. Gezimizin bir sonraki durağı Meryem Ana Evi’dir. Meryem Ana’nın hayatının son bölümünü geçirdiği ve öldüğü bu yer, Katolik inancında önemli bir hac yeridir. Bülbül Dağı’nın en yukarısındadır ve ziyaretçilere güzel bir şehir manzarası sunar.
Akşam yemeği ve konaklama Kuşadası’nda.
Günlük km: +/- 220 km
 
4.gün: Kuşadası – Ayvalık
Sabah İzmir üzerinden Bergama’ya doğru hareket edeceğiz. Bergama, yeni ahit zamanlarında küçük Asya’nın batısında önemli bir şehirdi. Geniş bir vadide kurulmuştur, Ege Denizi’nden 30km içeridedir. İsa’dan önceki yüzyıllarda Bergama bağımsız bir krallığın başkentiydi. Etkileyici tapınakları, kütüphanesi ve tıbbi becerisi, Bergama’yı kültürel ve siyasi bakımdan ünlü bir merkez yapmıştır. Vahiy’ in kaleme alındığı zamanlarda, Bergama Roma İmparatorluğu’nun bir parçası haline gelmiştir fakat konumu ve önemi nedeniyle Romalılar Bergama’yı Asya eyaletinin yönetim merkezi olarak kullanmışlardır. Tamamını Berlin’deki Bergama Müzesinde görebileceğiniz Zeus tapınağının zemin taşları Akropolis’in tepelerinde bulunur. Truva Tapınağında bulunan ve Alman Arkeolog Enstitüsü tarafından restore edilen kütüphanede, 200.000 kitap bulunurmuş. Kütüphane ve Anadolu’nun en dik Yunan Tiyatrosu, Bergama’nın en belirgin kalıntılarıdır. Ardından kıyı şeridi boyunca etkileyici manzaralı yollardan geçerek Ayvalık’ a ulaşacağız. Ayvalık, Türkiye’nin en tanınmış zeytinlerinin yetiştirildiği ve zeytinyağının üretildiği yerdir.
Akşam yemeği ve konaklama Ayvalık’ ta.
Günlük km: +/- 250 km
 
5.gün: Ayvalık – İstanbul
Sabah kahvaltıdan sonra İda Dağları’ndan (Kaz dağları), literatürde ve arkeolojide uzun süre etkisini korumuş olan Truva antik şehrine, Anadolu’nun kuzey batısına yol alacağız. Truva savaşının efsanesi, antik Yunan edebiyatının en önemli konusudur ve Homeros’ un İlyada’sının temelini oluşturmaktadır. Truva gezimizden sonra, ünlü Çanakkale Boğazı’nı feribot ile geçeceğiz ve Avrupa topraklarına geçip Tekirdağ üzerinden, dünyada iki kıtayı birbirine bağlayan tek şehir olan İstanbul’ a ulaşacağız.  
Akşam yemeği ve konaklama İstanbul’ da.
Günlük km +/- 470 km
  
6.gün: İstanbul
Sabahtan eski İstanbul’ un kalbi olan Sultan Ahmet bölgesini ziyaret edeceğiz. 19.yüzyıl gezginleri adına “StambouI” dedikleri eski İstanbul, Haliç’ in (Altın Boynuz) ve Marmara Denizi’nin arasında bulunan tarihi yarımadada bulunmaktadır. Burada, Osmanlı Sultanlarına yaklaşık 400 yıl ikametgâh olarak hizmet etmiş Topkapı Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Topkapı Sarayı, engin Osmanlı İmparatorluğu’nun sarayı, kalbiydi ve Topkapı’ da yüzlerce odada yüzlerce kadın, çocuklar, beyaz ve siyahî hizmetçileriyle mutlak hükümdar yaşardı. Ardından, inşa edilen en etkileyici ve en önemli eserlerden biri olan Ayasofya’yı ziyaret edeceğiz. Geniş ve düz kubbesi cesur mühendislik ustalığı ile 6.yüzyılda inşa edilmiştir ve günümüzde mimarlar hala bu binadaki birçok yeniliklere şaşırırlar. Daha sonra, mavi renkli çinileri nedeniyle Mavi Cami de denilen İstanbul’ un yüce camisi olan Sultan Ahmet Camii gezilecek. Altı minaresi ve yüce kubbeleri nedeniyle haklı olarak Ayasofya’nın kardeşi sayılmaktadır.        
Akşam yemeği ve konaklama İstanbul’ da.
Günlük km: +/- 50 km
 
7.gün: İstanbul
İstanbul’u serbestçe gezme ve keşfetme fırsatı. İstanbul’da ki eski-yeni hayatı keşfetme, Kapalı Çarşı'da altın, gümüş, antik veya incik boncuk alışveriş imkânı, Mısır Çarşısı (baharatlarıyla ünlü), Beyoğlu, Nişantaşı, vs.
Ya da Boğaz turuna katılmak ister misiniz?
Akşam yemeği ve konaklama İstanbul’ da.
Günlük km ---
 
8.gün: İstanbul – Ankara
Kahvaltıdan hemen sonra Ankara’ ya doğru yola çıkacağız ve öğleden sonra şehirdeki belki de en çok ziyaret edilen turizm yerlerinden biri olan Anadolu Medeniyetleri Müzesini gezeceğiz. Restore edilmiş bir Osmanlı Kervansaray’ı, eski Hitit Krallığı, Asurlu Ticaret Kolonileri, eski dönem Hitit Krallıkları, Frigyalılar, Urartular ve diğer Anadolu Medeniyetlerine ait el yapımı mükemmel koleksiyonlar barındırır. Daha sonra Anıtkabir’ e gidip, Atatürk’ ün mozolesini ziyaret edeceğiz.   
Akşam yemeği ve konaklama Ankara’ da.
Günlük km: +/- 460 km
 
9.gün: Ankara – Kapadokya
Kahvaltıdan hemen sonra Türkiye’nin başkenti Ankara’dan ayrılacağız. Orta Anadolu’da bulunan Niğde, Nevşehir ve Aksaray illeri ile çevrili Kapadokya adı verilen bölgeye doğru yola çıkacağız. Orijinal adı Katpatukya’dır ve Farsça’ da “güzel atların ülkesi” anlamını taşımaktadır. Kapadokya; Hititlerin, Frigyaların, Romalıların, Bizanslıların, Selçukluların ve Osmanlıların yönetimleri altına girmiştir. “Peri bacaları” ile ünlenmiştir. Milyonlarca yıl öncesinde volkan hareketleri arazide kül ve lav tabakasının birikmesine sebep olmuş ve sonuçta kısmen bazalt tabakası ile kaplanmıştır. Yağmur ve rüzgârın etkileri sonucu açığa çıkan kül ve lav, aşınıp vadileri oluştururken; bazalt tabakası koni şeklini almıştır. Onbinlerce yıl önce insanlar yer altı şehirlerini, kaya ve mağaralara tapınaklar oymuşlar ve Kapadokya’nın şaşırtıcı manzarasını tamamlamışlardır. Bugün Zelve ve Paşabağlar antik kalıntıları ziyaret edilecek.
Akşam yemeği ve konaklama Kapadokya’ da.
Günlük km: +/- 280 km
  
10.gün: Kapadokya
Bölgedeki en iyi boyalı mağara kiliselerine sahip Göreme Vadisi ve açık hava müzesini gezeceğiz. Ortaçağ Ortodoks Hıristiyan rahipleri  (1000 – 1200) yumuşak volkanik taşlara mağaralar oymuşlar ve onları detaylı Bizans freskleriyle dekore etmişlerdir. Vadi ve Kapadokya’ da ikamet eden diğer “mağara oturanları” Hitit zamanından beri burada yaşamışlardır, fakat Göreme binlerce yıllık eski kiliseleriyle tanınır. En iyi korunmuş freskler Karanlık Kilise’ dedir. Sekiz bölümden oluşan ve en muhteşem yeraltı şehri olan Derinkuyu yeraltı mağara şehrini gezeceğiz. Öğleden sonra Kapadokya’nın muhteşem manzarasını balon ile havadan görme imkânımız olacak.
Akşam yemeği ve konaklama Kapadokya’ da.
Günlük km: +/- 100
 
11.gün: Kapadokya – Konya – Alanya
Kahvaltıdan hemen sonra Kapadokya’yı terk edip, Aksaray’a doğru yol alacağız. Burada Türkiye’nin en iyi korunmuş kervansaraylarından biri olan Selçuklu Sultanhan Kervansarayı’nda mola vereceğiz. Antalya’ya doğru giderken, Selçukluların bir zamanlar başkenti olan Konya ziyaret edilecek. Mevlana İslam’ın en büyük şair ve mistik filozofudur; Konya’daki türbesini ziyaret edeceğiz. Her Aralık ayında Mevlana’nın öldüğü ve Allah’ın rahmetine kavuştuğu “düğün gecesi” anısına hâlâ dervişler döner. Toros Dağlarının arasından turumuzun bitiş noktası olan Alanya’ya varıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Alanya’ da.
Günlük km: +/- 580
 

12.gün: Antalya havalimanına veya otele transfer.TUR TALEP FORMU

Tur ismi :
Kişisel bilgiler
Adınız
Soyadı
E-posta
Telefon
Tur rezervasyonu bilgileri
(Sadece web sayfamızda mevcut olan turlar)
Tur ismi
Tur başlama tarihi Please select date...
Tur bitiş tarihi Please select date...
Kişi sayısı
Yetişkin
Çocuk
Mesajınız
Güvenlik kodu Güvenlik Kodunu Göremiyorsanız Sayfayı Yenileyiniz...